niedziela, 2 października 2016

English Matters 60/2016

Niedziela to doskonały moment na chwilę relaksu. Niektórzy relaksują się na spacerze, inni zwiedzają ciekawe miejsca, a jeszcze inni czytają - najlepiej po angielsku i ciekawe artykuły. A takie znajdziemy oczywiście w English Matters. Wiecie już, że lubię ten magazyn. Najnowszy numer mnie zaskoczył tym, że porusza głośny ostatnio temat w Polsce - temat aborcji. Łączenie aktualnie poruszanych tematów z angielskimi słówkami jest doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego. Autorka artykułu Abortion Hot Potato - from Past to Present przybliża nam kwestie związane z tym tematem. Znajdziemy w nim również kilka słów o ciąży. Artykuł można pobrać w wersji audio i słuchać w dowolnym momencie. 
Pomimo, że nie jest to temat okładkowy, dominuje ze względu na sytuację w Polsce. 

Autor tematu z okładki - Australia - Will Once in a Lifetime Be Enough? - wylicza kilka powodów, dla których powinniśmy odwiedzić Australię, a podobno jest ich milion i jeden. Daleki kraj pełny jest ciekawostek. Ja, jak tylko słyszę Australia, widzę przepiękną operę w Sydney i od razu jest mi gorąco. Klimat Australii nie jest dla mnie, jest tam bardzo gorąco a po ziemi pełzają przedziwne robale. Za to uwielbiam połączenie starej i nowej architektury. A takie perełki znajdują się w Melbourne. I z przyjemnością obejrzałabym Ayers Rock, która to zmienia kolor o wschodzie i o zachodzie słońca. 

A jak ktoś nie lubi gorących klimatów, to zapraszam do Londynu. Miasta pełnego sprzeczności, pełnego piękna i ubóstwa, lśniącego i kryminalnego. Londyn pojawia się w filmach oraz na grach planszowych. Wiele gwiazd sceny muzycznej zaczyna swoją karierę właśnie w Londynie. Londyn jest inspirujący, pełny kultur i interesujących ludzi. Nie da się go opisać w całości, jednak cząstkę przestawiono w artykule London Actually

Londyn ma swoje nocne życie, klubowe i dyskotekowe. Jednak żeby nie wyjść na wariata i ofiarę losy, zajrzyjcie koniecznie do A Night Out. Zapoznajcie się ze słówkami i ruszajcie odkrywać nocny Londyn. 

Chyba, że wolicie wpaść do Londynu na zakupy do jednego w setek centrów handlowych. Bądźcie jednak ostrożni i nie wpadnijcie w szał zakupowy. Od tego też można się uzależnić. Więcej o tym znajdziecie w artykule Can't Buy Me Love

Była Australia, Londyn, to teraz czas na Amerykę i artykuł Holidays with Uncle Sam. Amerykanie uwielbiają świętować, i jeśli tylko mają ku temu okazję, robią to. Często ma to charakter świecki, jak chociażby Boże Narodzenie. Wiele krajów utożsamia się ze Stanami, wprowadzając do własnych kultur święta amerykańskie. Chociażby Halloween, które (niestety) staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Amerykanie również adaptują święta innych do swoich własnych. Jednym z takich świątecznych dni jest Dzień Świętego Patryka. A za tym wszystkim stoi komercja i kapitalizm. 

To co powyżej opisałam przyciągnęło moją uwagę najbardziej. W English Matters znajdziecie jeszcze kilka innych artykułów, np. "Justin Trudeau - Canadian Star", "To Live or to Flourish", "Digital Immortality"oraz "Infamously Famous". Dawkuję sobie te przyjemności na inny weekend. 

A Wam który artykuł najbardziej przypadł do gustu?

P.S. Do magazynu dołączone są pliki dźwiękowe do niektórych artykułów (do ściągnięcia ze strony internetowej magazynu), lista słówek z magazynu oraz darmowy dodatek "Office English" (w formacie pdf).

Wszystkie zdjęcia zaprezentowane w powyższym wpisie pochodzą z magazynu dla uczących się języka angielskiego "English Matters" 60/2016.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza