wtorek, 27 czerwca 2017

Czy chcesz być Brytyjską księżniczką?

Marzeniem wielu małych dziewczynek jest bycie księżniczką. Nosić piękne suknie, olśniewającą biżuterię i nic nie robić. Nie pracować, nie martwić się o nic i nie płacić żadnych rachunków. Też tak kiedyś myślałam. Życie dorosłe zweryfikowało moje plany i księżniczką nie zostałam. I wcale bym nie chciała nią być. Wiecie dlaczego? Zaraz Wam opowiem, co może robić, a w zasadzie czego nie wolno robić Księżnej Catherine.

Książę William i Księżna Catherine
Życie o ślubie się zmienia, prawda? :) A czy życie Kate Middleton się zmieniło? Diametralnie! Nie może robić tego co zwykli ludzie, nie może nawet jeść wszystkiego. 

Co się zmieniło po ślubie z Księciem Williamem?

1. Be called 'Kate'
Po ślubie, Kate może się przestawiać jedynie jako Catherine. Jej oficjalny królewski tytuł to: Her Royal Highness, The Duchess of Cambridge, Countess of Strathearn, Baroness Carrickfergus (Jej Królewska Wysokość Księżna Cambridge, Hrabina Strathearn, Baronowa Carrickfergus). 
Księżna Catherine, 2011, Otawa

2. Vote
Rodzina Królewska nie może głosować w wyborach ani referendach. Generalnie mogą, mają takie prawa ale są tak lubiani w Wielkiej Brytanii, że ich wybór mógłby znacząco wpłynąć na wynik głosowania.

3. Run for political office
Z wiadomych względów. 

4. No controversy
Jako członkini Rodziny Królewskiej, Kate nie może wplątać się w żadne kontrowersyjne sytuacje czy skandale. Nie może mówić o swoich politycznych poglądach ani o żadnych prywatnych sprawach. 

5. Play Monopoly
Rodzina Królewska nie może grać w grę Monopoly. W domu Windsor'ów nie znajdziesz nikogo grającego w tę grę. A to za sprawą księcia Andrzeja, który zakazał gry w Monopol w 2008 roku twierdząc, że jest zbyt luźna. 

6. Eat Shellfish
Rodzina Królewska, także Kate, unikają jedzenia małży bo się boją. Uwierzycie? Boją się zatrucia pokarmowego. 

7. Finish dinner
Wchodzenie do kościoła na podniosłe uroczystości ma swój porządek. Podobnie jak zasiadanie do stołu. Pierwsza siada oczywiście Królowa. Gdy Królowa skończy jeść, każdy (!) musi odłożyć swoje sztućce i zakończyć posiłek. I nie ma znaczenia czy się najadł czy też nie. 

8. Work
Księżna Kate ukończyła studia związane z historią sztuki, jednak nie może podjąć nigdzie pracy. Bycie Księżną jest dla niej pełnoetatowym zajęciem. Jedyną pracę jaką może wykonywać Kate jest praca charytatywna i wspieranie organizacji charytatywnych.
Oficjalny portret Catherine,
Duchess of Cambridge

9. Sign anything unofficial
Kate nie może podpisywać niczego nieoficjalnego. W momencie gdy książę William zostanie Królem, Kate będzie podpisywała dokumenty królewskie jako doradca państwa. W związku z tym nie może rozdawać autografów.

10. Privacy
24 na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku księżna Kate jest obserwowana. Nie ma prywatności, cały czas jest na świeczniku i w obiektywach kamer i aparatów paparazzi. 

Nadal twierdzicie, że bycie Księżniczką jest łatwe i przyjemne?

Ania 

2 komentarze: