sobota, 17 czerwca 2017

English Matters - 63/2017, 64/2017 + wydanie specjalne 22/2017

Porcja zawodowej prasówki :) niedawno do mnie dotarła. I przyznam się Wam, że dopiero teraz mogę się do niej zabrać. Długi weekend sprzyja tego typu aktywnościom. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam takie czytelnicze weekendy. A tym razem miała co czytać, bo nadrabiam zaległości. 
English Matters - marzec/kwiecień 2017

Z okładki wita nas sympatyczny piesek (wybaczcie, ale nie wiem jaka to rasa), który ponownie pojawia się na stronie 16 wraz ze swoimi przyjaciółmi. Z artykułu "England - the Animal Kingdom" dowiemy się dlaczego Brytyjczycy tak bardzo uwielbiają zwierzaki oraz przeczytamy osobistą historię autora artykułu. Na zakończenie gratka dla miłośników idiomów. Aż 8 idiomów związanych z psami. A może znacie jeszcze jakieś? Idiomy ze słowem "dog" pojawiły się także u mnie na blogu >>>TUTAJ<<<

Przewracając kartki magazynu, już na stronie 20 co nie co o brytyjskim śniadaniu. Bekon, jajko, fasolka, kiełbaska... czy to brzmi smacznie? Czy w obecnych czasach tak właśnie wygląda brytyjskie śniadanie?

A po śniadaniu czas na odrobinę kultury, czyli "Necassary Netiquette" oraz "Once Upon a Tweet". Komunikowanie się online jest codziennością. Jednak tak jak zachowujemy kulturę przy wypowiedzi face to face, tak należy ją zachować także w Internecie. O czym, niestety, nie wszyscy wiedzą bądź zapominając, że po drugiej stronie jest człowiek. 

Wertujemy dalej... "Bodily Woes" czyli o naszych cielesnych niedoskonałościach. Ludzkie ciało jest jednym z najdoskonalszych biologicznych "wynalazków". Ma jednak swoje wady i niedoskonałości. Czy wiecie jakie? 

A na zakończenie, na ostatniej stronie krótki quiz, sprawdzający jak uważnie czytanie English Matters :)


English Matters - maj/czerwiec 2017


Okładka genialna... Google, Facebook i YouTube to mój świat... bo wiecie, bloger to człowiek mieszkający w Internecie :)
I już strona 6, i ciekawy artykuł o cyfrowych dyplomach i certyfikatach. Człowiek uczy się całe życie, prawda? Prawda :) Chodząc na kursy, czytając blogi lub magazyny, cały czas się uczymy, czy tego chcemy czy nie. A wiedza często jest na wyciągnięcie ręki czy też jeden klik, jak w przypadku 4 narzędzi przedstawionych w artykule.


Kolejny artykuł, który mnie zainteresował to "Poland in Numbers". Autorka artykułu skupia się na Polakach i ich znajomości języków obcych. Polacy wypadają całkiem dobrze jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego. A rzeczywistość ciągle się zmienia i coraz więcej Polaków zna języki obce. W 2015 roku, 56% pytanych Polaków zadeklarowało, że zna chociaż jeden język obcy. Brawo! Jestem dumna!

Ostatnia rzecz, która mnie urzekła to brytyjskie zamki. Jest ich całkiem sporo w Zjednoczonym Królestwie, ponad 1500. WOW! Niektóre z nich są ruinami, ale niektóre ostały się w nienaruszonym stanie. Autor przedstawia nam jedynie kilka budowli, z których najbardziej znane są Windsor Castle oraz Tower of London. O tym pierwszym pisałam na blogu >>>TUTAJ<<< 

A na koniec oczywiście mały quiz :)

English Matters - wydanie specjalne 22/2017
ENGLISH FOR BEGINNERS

Jestem mega zaskoczona! Poziom trudności tego wydania English Matters jest naprawdę dla początkujących. Do tego wiele obrazków ilustrujących niektóre słówka, krótkie zadania i krótkie artykuły. 

Dodatkowo, w niektórych miejscach mamy kilka słów wyjaśnienia po polsku, np na stronie 18 znajdziemy kilka słów objaśnienia - po polsku - do liczebników porządkowych. 
Również różne aspekty gramatyczne są wyjaśnione po polsku, praktycznie przy każdym artykule. 

Ponad 82 strony artykułów, gramatyki i ciekawostek dotyczących języka. 
A tematyka jest naprawdę bogata, Adele - a Real Pop Star, Money Mistakes, Sherlock Holmes - a Man of Genius, Small Talk Makes a Big Difference, Grumpy Cat i wiele wiele innych. 
To wydanie English Matters jest idealne dla każdego. Idealne na ostatnie zajęcia przez końcem roku (tu obudził się we mnie lektor). 


Wszystkie zdjęcia zaprezentowane we wpisie pochodzą z magazynu dla uczących się języka angielskiego English Matters 63/2017 i 64/2017 oraz z wydania specjalnego 22/2017.
Do wybranych artykułów dołączono nagrania MP3, które możliwe są do pobrania ze strony internetowej magazynu po wpisaniu odpowiedniego kodu lub po zeskanowaniu kodu QR. 

2 komentarze:

  1. Koniecznie muszę sprawdzić to wydanie :) Mam jedną grupę A2 i może im się przydać :)

    OdpowiedzUsuń