sobota, 11 lipca 2015

English Matters 53/2015

Uwielbiam ten moment, kiedy w skrzynce pocztowej znajduję najnowszy numer magazynu English Matters. Z niecierpliwością czekam na weekend aby móc zanurzyć się w lekturze magazynu. Szkoda tylko, że do następnego numeru muszę czekać aż dwa miesiące. Ciekawi jesteście co znajdziemy w najnowszym magazynie?  


This and That 
Ten dział zawiera kilka krótkich notatek. Taka rozgrzewka przed obszerniejszymi artykułami. Motyw przewodni tych notatek to "Summertime in the States" czyli o czasie wakacji w Stanach i o tym co warto odwiedzić, np. Magiczne Królestwo (The Magic Kingdom). 

People and Lifestyle  
Pierwszy artykuł w tym dziale "The Many Masks of Johnny Depp". Tego pana chyba przedstawiać nie trzeba. Artykuł to krótka biografia artysty. Znajdziemy informacje w jakim filmie aktor zadebiutował, o jego najlepszych latach oraz o kobietach w jego życiu. "On par with the Family" to kolejny artykuł. Czyli wszystko o pracy au pair, łącznie z wymaganymi dokumentami, gdy już się zdecydujemy na taką przygodę. Ostatni artykuł z tego działu to "Thirty Seconds to Mars". Thirty Seconds to Mars to nazwa amerykańskiego zespołu założonego w roku 1998 przez dwóch braci. Zespół nagrał już 4 albumy, o których przeczytacie w magazynie. Założyciele zespołu wykonują również inny zawód. Jaki? Zajrzyjcie do najnowszego magazynu. Culture 
Kolejne trzy artykuły znajdują się w dziale Culture. "North vs South" to tytuł pierwszego. Od wieków trwa spór między północą a południe nie tylko w Wielkiej Brytanii. Jeden kraj a tak różna pogoda, kultura i mentalność ludzi. Nawet narodowa potrawa Chippy Tea jest przygotowywana w inny sposób. Co to Chippy Tea i jakie są różnice? 
Jak kultura to i kino. "Cinema International" przedstawia nam z przemysłem kinowym w nieangielskojęzycznych krajach. Sylwetki sześciu aktorów i aktorek z takich krajów jak Hiszpania, Francja i Rosja. 
A na koniec "Contemporary American Literature" w pigułce. Powieści i wiersze pisane przez największych amerykańskich pisarzy i poetów mają kilka podobieństw i typowych wątków, ale ogólnie rzecz biorąc są tak różnorodne jak ich twórcy. 


Travel 
Wakacje to czas podróżowania do pięknych miejsc. Jednym z takich miejsc jest Cypr - miejsce narodzin piękna wg greckiej legendy. Na Cypr przybywają miliony ludzi z całego świata aby móc podziwiać jego piękno. W artykule znajdziemy kilka informacji co możemy zobaczyć w tym pięknym miejscu i jak spędzić wolny czas. cypr to także miejsce, w którym możemy podszkolić swój angielski. Większość ludzi mówi po angielsku. A dlaczego? O tym w magazynie. 
Podróżowanie to piękny czas. Zdarza się jednak, że jest to niczym koszmar na jawie. Takie podróże zaczynają od dwunastogodzinnego oczekiwania na lot, przez awaryjne lądowania, kłopoty ze zdrowiem (Delhi Belly) a na poparzeniach słonecznych kończąc. Przydarzyć się może na prawdę wszystko. Nie życzę Wam takich podróży. 


Conversation Matters 
W każdym numerze magazynu znajdziemy także artykuł poświęcony gramatyce. Tym razem jest to "Question Master" czyli kilka uwag aby stać się królem pytań. Na co musimy zwrócić uwagę? Czego unikać? Jak budować pytania z przeczeniami? I jak uniknąć wpadek z podobnymi słowami. 
Wszystkie poruszone kwestie poparte są przykładami. Polecam. 


Leisure 
W numerze 50/2015 został ogłoszony konkurs na wytypowania piosenki, która powinna zostać opisana w magazynie. Jest zwycięzca, jest też piosenka - "Closer to the Edge" grupy Thirty Seconds to Mars
Piosenka rozłożona na części pierwsze - słownictwo, phrasal verbs i gramatyka. Bardzo fajny sposób uczenia się angielskiego.  
Takim miłym akcentem zakończona wydanie English Matters. Z niecierpliwością czekam na kolejny. P.S. Do magazynu dołączone są pliki dźwiękowe do niektórych artykułów, słowniczek oraz dodatek "Idioms and Similes" (do ściągnięcia ze strony internetowej magazynu).Wszystkie zdjęcia zaprezentowane w powyższym wpisie pochodzą z Magazynu dla uczących się języka angielskiego "English Matters" 53/2015.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz