środa, 17 czerwca 2015

English Phrasal Verbs - recenzja

Heej! Kto lubi Phrasal Verbs? :) 

Mam przed sobą książkę wydawnictwa EDGARD "Angielski. Najważniejsze Phrasal Verbs" i wiecie co Wam powiem? Jest naprawdę fajna. 

Jest to rodzaj repetytorium leksykalnego, które prezentuje najważniejsze czasowniki frazowe w języku angielskim. Oczywiście jest ich więcej, dużo więcej. 
Książka podzielona jest na 30 rozdziałów, jednak w sposób nieco inny niż większość książek z czasownikami frazowymi. Podzielona jest na rozdziały tematyczne, np. czas, rozmowy, emocje, porządki czy prawo. Większość książek z phrasal verbs podzielona jest albo według czasowników albo według przyimków lub partykuł przysłówkowych. 
Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które powtarzają materiał do różnego rodzaju egzaminów. Łatwiej odnaleźć czasownik dotyczący życia codziennego lub emocji i uczuć. Nie trzeba wertować całej książki, podane niczym na tacy. 

Pamiętajcie, że po przerobieniu jakiegoś działu warto po jakimś czasie do niego wrócić, bo jak wszyscy doskonale o tym wiemy wiedza czasami ucieka. 

W każdym z działów przedstawianych mamy kilkanaście czasowników frazowych wraz z ich tłumaczeniem na język polski oraz przykładem (także z tłumaczeniem). W sumie w książce jest ich 1 000. Po każdym z rozdziałów znajdziemy ćwiczenia, a odpowiedzi do nich znajdziemy na końcu książki. 

Świetnym podsumowanie książki jest 10 testów sprawdzających, które znajdują się na końcu książki. 


Dodatkowy plus to indeks czasowników. 


Jedyna rzecz, której mi brakuje to synonimy i antonimy danych czasowników frazowych, ale z drugiej strony jest to metoda na poszukiwanie i uczenie się nowych słów. Dodatkowo do każdego czasownika frazowego można stworzyć definicję. Bardzo lubię ten sposób uczenia, aby jak najwięcej używać angielskiego a eliminować język polski.  

Książka przeznaczona jest dla osób na poziomie B1-B2 wg klasyfikacji Rady Europy. Sądzę jednak, że każdy może po nią sięgnąć, aby nauczyć się nowych słów lub utrwalić swoją wiedzę. 

Książka kosztuje 29,99 i możecie ją nabyć na stronie Wydawnictwa www.jezykiobce.pl. 
A może tak co jakiś czas przedstawić Wam garstkę phrasal verbs? Co Wy na to? Brak komentarzy:

Prześlij komentarz