czwartek, 3 marca 2016

Business English - fiszki + książka


Wydawnictwo EDGARD www.jezykiobce.pl udostępniło mi fiszki BUSINESS ENGLISH oraz książkę "Business English. Najważniejsze zwroty". Dlatego też mam możliwość zrecenzowania ich dla Was. Ja fiszki uwielbiam i uważam, że są jednym z lepszych sposobów do nauki słówek, jeśli nie najlepszym. A jak ma się do tego jeszcze książkę to rewelacja. Z takim zestawem biznesowy angielski mi nie straszny. 
Co o fiszkach i książce pisze wydawca? 
Fiszki PLUS Business English to rozbudowany system nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania.
Business English Najważniejsze zwroty to repetytorium leksykalne prezentujące angielskie wyrażenia i kolokacje niezbędne w biznesie i w pracy. Książka zawiera 20 podzielonych tematycznie rozdziałów, ponad 80 ćwiczeń utrwalających słownictwo (...). Unikalna struktura książki ułatwia naukę i zapamiętywanie - każdy zwrot zilustrowany jest zdaniem pokazującym jego prawidłowe użycie. 

Każdy zestaw Fiszek PLUS jest przygotowywany starannie, nagrania są wysokiej jakości. Do zestawu dołączona jest lista słówek, program do nauki słówek oraz przydatne etui.  

Na każdej fiszce, oprócz słówek (w języku polskim i angielskim) są także przykłady zdań. Pozwala to na efektywniejszą naukę. Sama taką metodę stosuję ucząc siebie i innych.  


Co o fiszkach i książce sądzę ja? 
Uwielbiam, ale to już wiecie. Słownictwo fiszkowe podzielone jest na kategorie, w obu pudełkach te same. Dodatkowo, kategorie te pokrywają się z książką. Słówka również są te same, co daje możliwość powtórzenia i przećwiczenia. Tak, w książce są ćwiczenia. Zestaw ćwiczeń znajduje się po każdym z działów. A na końcu książki znajdziemy odpowiedzi.  Każdej z kategorii został przypisany obrazek, który znajduje się na każdej fiszce z tego zakresu. 


W książce, poza tym, że po każdym dziale są ćwiczenia utrwalające słownictwo, tak dodatkowo, na samym końcu książki znajduję się test podsumowujący zdobytą wiedzę. Podobnie jak w pudełkach z fiszkami, mamy też angielsko-polski indeks zwrotów, które znalazły się w książce.


Każde pudełko fiszek ma swój kod dzięki któremu mamy możliwość pobrania nagrań (a jest ich 600) oraz programu z ćwiczeniami i opcją tworzenie playlisty. Każda fiszka ma swój oddzielny plik z nagraniem. Możemy więc, w dowolny i dogodny sposób, tworzyć swoje własne playlisty. 
Aktywny Trening to program z wymową biznesowych zwrotów oraz możliwością wykonywania ćwiczeń a nawet grania. Możemy zdecydować się, aby miły głos odczytał nam wszystkie słówka po kolei wraz z tłumaczeniem i przykładem zdania w języku angielskim albo możemy wybrać sobie te słówka, które nas bardziej interesują lub z którymi wyjątkowo mamy problem. Albo w jeszcze inny sposób, kwestia Waszych potrzeb. Tak wygląda ekran główny z listą słówek i przykładami zdań. Po lewej stronie mamy możliwość stworzenia wspomnianej już playlisty, rozwiązania ćwiczeń, gier i testu końcowego. Gra, która znajduje się w programie, to typowa gra memory.Cena jednego pudełka fiszek to 39,90 zł, książka kosztuje 34,90 zł.  

Pudełka z fiszkami (są 2, chyba wcześniej nie wspomniałam) oraz książka są doskonałym narzędziem do nauki słówek biznesowych. Typowe repetytorium leksykalne skupia naszą uwagę na słówkach, a nie na gramatyce. 
Ja już aktywnie korzystam. A Wy?3 komentarze:

 1. Cześć! Zastanawiam się nad angielskim w biznesie właśnie z tego wydawnictwa. Jak z poziomem? Czy w książce poziom A2-B2 jest faktycznie taki jak widnieje na okładce, czy w większości jest to A2-B1? Może dopiszesz troszkę na temat oceny zawartości ćwiczeń? Zamówiłam fiszki z tego wydawnictwa - ale idiomy, już się doczekać nie mogę. Będę miała porównanie z fiszkami z serii "Angielski w karteczkach".Ciekawe jak wypadną. Pozdrawiam, jezykowepoczatki.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć :)
   Mogę się przyjrzeć bliżej książce jednak potrzebuję na to nieco więcej czasu.
   Pozdrawiam,
   Ania

   Usuń