środa, 21 stycznia 2015

Babcia i Dziadek

Dziś oraz jutro obchodzimy w Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka i chyba mało kto potrafi sobie wyobrazić rok bez tych dwóch dni. Nasze dzieciństwo to wakacje spędzane u dziadków, ferie i każdy możliwy wolny dzień. To dziadkowie nas rozpieszczali i tulili kiedy rodzice krzyczeli bośmy coś narozrabiali. 

Mnie dziadek (grandfather, grandpa) nauczył grać w karty, karmił na nami gołębie i zabierał na spacery (nigdy nie przeszliśmy obok cukierni bez wstąpienia na małe ciasteczko albo lody). Babcia (grandmother, grandma) robiła najlepszy kapuśniak na całym świecie. Do dziś dnia w mojej rodzinie zupa ta nazywana jest "zupą babuni". 

W tych dniach warto im za to wszystko podziękować, za cudowne dzieciństwo (childhood), za beztroskę, za to, że po prostu byli i są. 

Jeśli mamy taką możliwość to odwiedźmy naszych dziadków z bukietem kwiatów (bunch of flowers) dla Babci oraz z ulubionymi czekoladkami (chocolates) dla Dziadka. Gdy mieszkają daleko to nie wahajmy się zadzwonić (call) z życzeniami (wishes). Ot tak po prostu, bez drogich prezentów ale z sercem (heart) i z uśmiechem (smile). Czasami wystarczy nasza obecność (presence).

A może sam spróbujesz zrobić prezent dla swoich ukochanych dziadków. Wybierz najpiękniejsze zdjęcia i stwórz z nich laurkę. 

W Wielkiej Brytanii Dzień Babci i Dzień Dziadka (National Grandparents Day) obchodzony jest w pierwszą niedzielę października.

Be good for your Grandparents!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza