niedziela, 3 maja 2015

English Matters 52/2015

English Matters to czasopismo dla osób uczących się języka angielskiego. Od jakiegoś czasu jestem czytelnikiem tego czasopisma i muszę Wam powiedzieć, że jest fantastyczne. W magazynie znajdują się ciekawe artykuły, do których dołączona jest lista słówek (w kolejności alfabetycznej wraz z transkrypcją fonetyczną najtrudniejszych wyrazów) a do wybranych artykułów również nagrania na stronie internetowej wydawnictwa ColorfulMedia. Pliki, które są w formacie mp3, możemy słuchać wszędzie, gdy jedziemy do szkoły, do pracy. 


This and That 
Czyli kilka krótkich notatek przed obszerniejszymi artykułami. W tym numerze możemy przeczytać krótkie recenzje trzech książek: "Miracle Cure", "Headhunters" oraz " The Chimp Paradox" oraz listę 10 wierszy, które każdy powinien znać. 

People and Lifestyle  
Pierwszy z trzech artykułów to ponowne spotkanie z serialem "Friends". W artykule możemy znaleźć kilka ciekawostek o serialu, np dlaczego Bruce Willis pojawił się w serialu za darmo. 
Drugi artykuł to historia dwóch Polaków, którzy stali się milionerami. Świetny artykuł dla osób, które interesują się komputerami i światem gier komputerowych. 
W trzecim, ostatnim artykule z tego działu, króluje Freddie Mercury. Któż nie zna tego charyzmatycznego piosenkarza i jego piosenek. Kilka słów o tym jak rozpoczęła się kariera zespołu Queen oraz co się działo po odejście Freddiego. 


Culture 
Już pierwsza strona jest miła zapowiedzią całego działu, bo kto z nas nie zna Kubusia Puchatka czyli Winnie the Pooh. Temu sympatycznemu niedźwiadkowi poświęcony jest pierwszy z artykułów w tym dziale. Jeśli chcecie się dowiedzieć skąd autor zaczerpnął pomysł na książkę oraz dlaczego zarówno książka jak i film budzą kontrowersje, koniecznie musicie przeczytać ten artykuł. Polecam.
Kolejny artykuł dotyczy planów filmowych, które kreują najważniejsze momenty każdego filmu czy serialu. Znajdziemy kilka informacji dotyczący Warner Bros., Universal i nie tylko. 
Trzeci z artykułów to gratka dla fanów Agathy Christie oraz jej książek. Poirot to skrupulatny prywatny detektyw wykreowany przez najsłynniejszą autorkę kryminałów. Czy Poirot jest ulubieńcem Agathy Christie? Jakim jest detektywem? odpowiedzi na te pytania, i nie tylko, znajdziecie właśnie w tym artykule. 

Travel 
W tym dziale jeden artykuł ale za to jaki :) O Texasie, jednym ze stanów USA, przedstawionym w artykule jako ucieleśnienie amerykańskości. Kilka faktów o Texasie i jego historii, a także kultura teksańska w pigułce. O Teksasie można pisać długo i wiele a tu mamy esencję najważniejszych informacji. 

Conversation Matters 
Dział, który pomoże czytelnikom rozwinąć umiejętności mówienia. Tym razem dostajemy zbiór zwrotów i przykładowych dialogów o niczym, które w pogawędkach może stać się czymś. Pogawędki, krótkie rozmowy o niczym, które pomagają w budowaniu przyjaźni ale też stanowią dobry początek randki. 

Leisure 
Magazyn kończy się filmowym artykułem o trailerach, czyli zapowiedziach filmów, które w pełnej wersji możemy zobaczyć w kinie. Kinoman ze mnie żaden, jednak artykuł przeczytałam z chęcią i jestem teraz mądrzejsza :) 


Language 
Ostatni dział w magazynie dotyczący języka. Kuszące zaproszenia i czułe pożegnania. Jakich zwrotów używać a jakich nie. 

Nie mogłam się oderwać od tej gazetki. Czytałam i czytałam. Każdy artykuł opatrzony jest zdjęciami, których próbkę zaprezentowałam Wam powyżej. Ponadto jeszcze kilka ciekawych informacji, ale niech to pozostanie tajemnicą. Polecam i życzę miłej lektury. Warto. 


Wszystkie zdjęcia zaprezentowane w powyższym blogu pochodzą z Magazynu dla uczących się języka angielskiego "English Matters" 52/2015.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz