piątek, 6 marca 2015

Fiszki Plus - recenzjaDzięki uprzejmości wydawnictwa EDGARD www.jezykiobce.pl trafiło do mnie pudełko fiszek. Osobiście fiszki uwielbiam i sądzę, że są jednym z lepszych sposobów do nauki słówek, jeśli nie najlepszym. 

Angielski Fiszki PLUS dla średnio zaawansowanych 3

Co o fiszkach pisze wydawca? 
Angielski Fiszki PLUS dla początkujących 3 (B2) to część rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie możemy nauczyć się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. 


Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujemy słówka, lecz także poznajemy słownictwo w kontekście, uczymy się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. 

W zestawie dostajemy:
- 600 fiszek 
- Memolistę czyli ekspresową powtórkę słówek
- Program Aktywny Trening 
- etui
- kolorowe przegródki
- nagrania wymowy z tłumaczeniami
- instrukcję jak najlepiej korzystać z fiszek oraz jak zainstalować program

Co o fiszkach sądzę ja? 
Osobiście fiszki uwielbiam i polecam je każdemu. Jest to łatwy sposób nauki słówek. Pomocne jest etui, do którego możemy włożyć kilkadziesiąt fiszek i się ich uczyć w każdym momencie, w drodze do szkoły, do pracy czy na wakacje.Słownictwo zostało podzielone na 30 kategorii. Każdej z kategorii został przypisany obrazek, który znajduje się na każdej fiszce z tego zakresu. Spis kategorii wraz z ich graficznym oznaczeniem znajduje się na memoliście. Lista słówek na memoliście została również podzielone wg powyższych kategorii.

Każda fiszka ma dwie strony, angielską i polską. Na stronie angielskiej umieszczone jest dane słówko wraz z fonetycznym zapisem wymowy, przykładem zastosowania w zdaniu oraz ze słowotwórstwem, uwagami gramatycznymi, synonimami oraz lub odmianą czasowników nieregularnych (zależy od fiszki). Po stronie polskiej została przetłumaczona strona angielska.Fiszki wraz z pozostałymi rzeczami zapakowane są w pudełko. Fiszki ułożone są wg swoich numerków, ale to nas do niczego nie zobowiązuje (numerek, który znajduje się na każdej fiszce odpowiada numerowi nagrania). Wraz z fiszkami dostajemy 3 kolorowe przegródki: "umiem", "uczę się", "powtarzam". 
Na każdej przegródce umieszczona jest mała instrukcja, jakie słówka powinny się za nią znaleźć. Niestety przekładki nie mieszczą się do etui, a szkoda. Do zestawu dołączony zostaje również kod, dzięki któremu możemy pobrać nagrania słówek i zdań z tłumaczeniami oraz programu z ćwiczeniami i opcją tworzenie playlisty. Nagrania są bardzo dobrej jakości i co najważniejsze każda fiszka ma swój oddzielny plik z nagraniem. 
Wszystko opisane jest bardzo klarownie, więc nikt nie powinien mieć większych problemów z pobraniem gratisów ze strony. Plik, który możemy pobrać jest dość spory - 165 MB. 
Program Aktywny Trening umożliwia nam prawidłową wymowę, wykonywanie ćwiczeń a nawet gry. Bardzo dobrym pomysłem jest tworzenie własnej playlisty, na której każdy z nas wg własnych potrzeb może umieszczać nagrania tych słówek, które sprawiają mu największy kłopot lub ciężko nam je zapamiętać. 

Na pewno zapytacie się mnie o cenę takie zestawu. Zestaw czyli jedno pudełko fiszek kosztuje 34,90 zł. Wydaje się byś rozsądną ceną biorą pod uwagę ilość fiszek, nagrania i program do nauki i powtarzania. 

Podsumowując, polecam każdemu Fiszki PLUS. Ja dostałam egzemplarz na poziomie B2, ale dostępne są też pudełka z fiszkami od poziomu A0 do C2, czyli dla każdego chętnego. Każdy z trzech poziomów znajomości języka (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) został podzielony na 3 części tak aby każdemu ułatwić wybór odpowiedniego zestawu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz